video

video

środa, 12 stycznia 2011

Największa wenecka twierdza na świecie - Twierdza w Rethymnonie.

     Najokazalszym zabytkiem Rethymnonu jest Forteca znajdująca się w północnej części miasta. Ta potężna budowla, o obwodzie prawie 1400 m, uchodzi za największą twierdzę jaką kiedykolwiek zbudowali Wenecjanie. Powstała w XVI w. w celu obrony przed piratami.      
     Była to budowla samowystarczalna, z siedzibą gubernatora, kosza-rami, magazynami amunicji i żywności, kaplicą (katolicką) czy nawet szpitalem. Mogła się w niej schronić cała ludność miasta. Niestety Forteca nie przetrwała długo - została zdobyta w 1645r.
     W czasie okupacji tureckiej zbudowano na jej terenie meczet, który niedawno został odrestaurowany. Najbardziej imponujące są jednak potężne mury umocnione czterem bastionami, które zachowały się prawie w całości. Z murów tych rozciąga się wspaniały widok na miasto i wybrzeże.

7 komentarzy:

 1. Super kardry! Nie pamiętam czy zwiedzałam twierdzę w Rethymnonie, ale tak w ogóle to moje najbardziej ulubione miasto na Krecie

  OdpowiedzUsuń
 2. Super fotki i aż ciepło się robi po ich obejrzeniu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała forteca i piękne fotografie! Robi teraz wrażenie, a jakie robiła wtedy?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne nastrojowe miejsca i fotografie. Mają niesamowity koloryt. Mury tej twierdzy robia do dziś wrażenie, a jakie robiły dawniej?

  Przyznaję Tobie nagrodę - blogowe wyróżnienie.

  Po odbiór odznaczenia zapraszam na mój blog:
  http://spacerujacpowarszawie.blogspot.com/p/wyroznienia.html

  Pozdrawiam Ciebie i życzę wytrwałości w tworzeniu tego bloga

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziekuję bardzo za przemiłe komentarze.
  Twierdzę zwiedzałam na przełomie lipca - sierpnia 2010 roku. Moje wrażenia streszczają się w zdaniu: jest ogromna, pięknie położona, ciekawa i gorąca od słońca :)
  Slavkosnip dziękuję za wyróżnienie! Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo cenny zespłół fortyfikacji XVI-wiecznych, będących klasycznym i unikatowym wzorem architektury obronnej tego okresu. Gratuluję dobrego kadrowania zdjęć.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!