video

video

piątek, 25 października 2013

Śmiertelnie piękne brytyjskie klify 19.10.13

Niedaleko miejscowości Eastbourne, na południowym wybrzeżu Anglii można podziwiać groźne piękno kredowych klifów. Największy z nich, nazwany Beachy Head (od francuskiego słowa beauchef - piękny cypel) wznosi się na wysokość powyżej 160 metrów.


Nieodłącznym składnikiem krajobrazu jest 43-metrowa, pomalowana w biało-czerwone pasy, latarnia morska. Ze względu na częste występowanie opadów i mgieł, które ograniczają widoczność, została tu umieszczona na początku XX wieku.


Klif był tłem dla kilku produkcji filmowych. "Wystąpił" m. in. w początkowych scenach "W obliczu śmierci" z Jamesem Bondem i teledyskach The Cure.
Wybierany jest jednak nie tylko przez fotografów, filmowców, czy malarzy, ale także przez samobójców. Życie odbiera tu sobie około 20 osób rocznie.W niedalekiej odległości od klifu znajduje się zgrupowanie podobnych form skał kredowych o wdzięcznej nazwie Seven Sisters.2 komentarze:

  1. pekne zdjecia,piekne miejse... fakt,ze wyskosc moze lekko przerazic ale widoki niezapomniane:)-M.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne miejsce, piękne zdjęcie, ale mi samo patrzenie na urwisko rodzi wyobraźnię i lęk związany z niebezpieczeństwem upadku z wysokości

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!